Najbliższa rodzina

Profesor Dzielicki jest żonaty od ponad 40 lat z Krystyna Dzielicką (z domu Krosny), inżynierem, przez wiele lat pracującą w Centralnym Biurze Konstrukcji Kotłów w Tarnowskich Górach. Mają dwóch synów.

Adama Dzielickiego, doktora nauk medycznych, lekarza neurologa, obecnie w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej.

Dariusza Dzielickiego, magistra inżyniera, informatyka specjalizującego się w projektowaniu oprogramowania dla sektora informatycznego. Żonaty z Beatą Dzielicką, magistrem prawa. Ojciec dwóch wnuków Pana Profesora, Krzysia i Patrycji. 

Rodzice

Matka Maria Dzielicka, z domu Ptak, była według Profesora usposobieniem „spokoju ogniska domowego”. Wspomina, że zawsze była w domu i mógł zwrócić się do Niej z każdym problemem. Do dnia dzisiejszego Profesor wspomina wyjątkowość Jej kuchni.

Ojciec Stanisław, pracownik Polskich Kolei Państwowych, imponował Profesorowi pomysłowością i zmysłem praktycznym. Mistrz szachowy wielu zawodów o szczeblu lokalnym lub resortowym. Nauczył Profesora tej gry, która to umiejętność jest według Profesora przydatna w rozwiązywaniu wielu problemów codziennych.

Rodzeństwo

Eligiusz Dzielicki, brat Profesora, jest magistrem inżynierem. Wraz z żoną Anielą Dzielicką prowadzą aptekę „Pod Eskulapem” na ul. Krakowskiej w Tarnowskich Górach. Bratanek Profesora Marek Dzielicki, magister farmacji, w roku 2009 roku obronił prace doktorska.

Siostra Profesora, Krystyna Zamora, wraz z mężem Stanisławem pracowali w Centralnym Biurze Konstrukcji Kotłów w Tarnowskich Górach. Obie siostrzenice Profesora, Elżunia i Barbara mają tytuł magistra rehabilitacji, natomiast siostrzeniec Jacek, jest przedsiębiorca, prowadzącym z sukcesem własną działalność sklepy obuwnicze „La Strada”.